marți, 7 octombrie 2014

Fotbal de la 1 la 5


Liga 1
FC Braşov - CSMS Iaşi 2-0
Au marcat: Machado '3, Constantinescu '90+2
Concordia Chiajna - Rapid Bucureşti 0-0
Ceahlăul Piatra Neamţ - FC Botoşani 0-1
A marcat: Hadnagy '2
Universitatea Cluj - Pandurii Târgu Jiu 2-0
Au marcat: Cristocea '42, Kovacs '81
Petrolul Ploieşti - Gaz Metan Mediaş 1-0
A marcat: Astafei '12
Oţelul Galaţi - Steaua Bucureşti 0-3
Au marcat: Latovlevici '21, Sânmărtean '23, Szukala '63
Astra Giurgiu - FC Viitorul 0-1
A marcat: Bonilla '2
Dinamo Bucureşti - CS Universitatea Craiova 1-1
Au marcat: Bilinski '52 (penalti) / Filip '25 (autogol)
ASA Târgu Mureş - CFR Cluj
A marcat: Hora '43, N'Doye '77
Clasament:
1. Steaua Bucureşti    10 8 1 1 23-6 25
2. CFR Cluj                10 7 1 2 18-6 22
3. Petrolul Ploieşti      10 6 2 2 20-9 20
4. Astra Giurgiu          10 6 1 3 19-8 19
5. Dinamo Bucureşti   10 5 4 1 18-9 19
6. ASA Târgu Mureş   10 5 3 2 15-8 18
7. FC Botoşani            10 5 2 3 12-14 17
8. FC Braşov              10 3 4 3 13-14 13
9. Gaz Metan Mediaş 10 3 3 4 12-14 12
10. Ceahlăul P Neamţ 10 3 3 3 10-16 12
11. CS Univ Craiova    10 3 3 4 9-15 12
12. Universitatea Cluj  10 3 2 5 10-10 11
13. Pandurii Târgu Jiu  10 2 4 4 10-14 10
14. FC Viitorul              10 2 3 5 9-14 9
15. Rapid Bucureşti     10 2 3 5 6-14 9
16. Concordia Chiajna 10 2 3 5 8-17 9
17. Oţelul Galaţi           10 1 2 7 4-17 5
18. CSMS Iaşi              10 0 4 6 5-16 4.


LIGA A II-A - SERIA 1
Etapa a VI-a
Rapid CFR Suceava - Unirea Slobozia              1-1 (1-1)
Marcatori: M. Matei 26 / G. Lazăr 24
SC Bacău - CS Baloteşti     1-1 (1-0)
Marcatori: L. Dumitriu 36 / N. Ion 87
ACS Academica Argeş - Săgeata Năvodari    3-0 (1-0)
Marcatori: Vl. Rusu 34, Venţer 74, Olariu 88 - 11 m
FC Voluntari - CF Brăila      4-0 (1-0)
Marcatori: Ene 30, Voduţ 58, Bălan 83 - 11 m, Lircă 90+1
Gloria Buzău - FCM Dorohoi              4-0 (3-0)
Marcatori: Pălimaru 20, 32 şi 66, Răduca 43
Farul Constanţa - ACS Berceni        0-0
Clasament
1. Academica Argeş       6           4           1           1           10-3        13
2. Săgeata Năvodari       6           4           1           1           8-7          13
3. FC Voluntari                 6           4           0           2          16-5        12
4. Rapid CFR Suceava  6           3           3           0           11-5        12
5. Gloria Buzău                6           3           0           3           9-12        9     
6. CF Brăila                     6           2           2           2           4-7          8      
7. Unirea Slobozia          6           1           4           1           9-6          7      
8. Farul Constanţa           6          1           4           1           9-9          7      
9. SC Bacău                    6          1           3           2           8-8          6      
10. ACS Berceni             6          1          3           2         12-13      6      
11. CS Baloteşti              6          0          2          4           5-12        2   
12. FCM Dorohoi             6         0          1          5           2-16        1
Etapa a VII-a (sâmbătă, 11 octombrie, ora 11.00): 
ACS Berceni - Rapid CFR Suceava,
Unirea Slobozia - SC Bacău,
CS Baloteşti - Academica Argeş,
Săgeata Năvodari - FC Voluntari,
CF Brăila - Gloria Buzău,
FCM Dorohoi - Farul Constanţa.   

SERIA A 2-A
Etapa a VI-a
FC Bihor - Metalul Reșița   1-1 (1-0)
Marcatori: Pascariu 20 / Buhăescu 76
Olimpia Satu Mare - CSM Rm. Vâlcea             0-0
FC Olt - CS Mioveni             0-2 (0-1)
Marcatori: B. Stoica 18, Vintilă 86
Unirea Tărlungeni - Șoimii Pâncota 2-1 (2-0)
Marcatori: Nicolae 4, S. Mihai 41 / A. Mihai 78
FC Caransebeș - Fortuna Poiana Câmpina    0-0
ACS "Poli" Timișoara a stat.
Clasament
1. Metalul Reşiţa              6          4          2          0          9-2          14    
2. Fortuna P Câmpina     6         3           2         1          9-5          11    
3. CS Mioveni                   6         3          2         1          4-2          11
4. ACS "Poli" Timişoara 5         3          0         2          5-4          9
5. Unirea Tărlungeni         5         2         1         2          5-5          7    
6. CSM Rm. Vâlcea         6         1         4         1          2-3          7      
7. FC Caransebeş           5         1          3         1         3-3          6     
8. Olimpia Satu Mare      5         1          1         3          3-5          4      
9-10. FC Bihor                5          0          3         2          3-6          3      
FC Olt                               5         0          3         2          3-6          3      
11. Şoimii Pâncota         6         0          3         3            4-9          3  
Etapa a VII-a
Vineri, 10 octombrie, ora 17.30: 
ACS "Poli" Timişoara - FC Bihor
Sâmbătă, 11 octombrie, ora 11.00: 
Metalul Reşiţa - Olimpia Satu Mare,
CSM Rm. Vâlcea - FC Olt,
CS Mioveni - Unirea Tărlungeni,
Şoimii Pâncota - FC Caransebeş.
Fortuna Poiana Câmpina va sta.  

LIGA A III-A - SERIA A 5-A
Etapa a VI-a
Metalurgistul Cugir - CS Oşorhei    2-3 (1-1)
Marcatori: Homei 36, Necşulescu 58 - 11 m / Magda 39 - 11 m, Ember 65 şi 85
Sănătatea Cluj-Napoca - FCM Baia Mare         0-4 (0-0)
Marcatori: V. Pop 59, 75 şi 78 - primul din 11 m, Ardeleanu 81
Avântul Reghin - CS Iernut               2-1 (1-0)
Marcatori: R. Dan 45, V. Stoica 84 / Dicher 90+2
Unirea Dej - Arieşul Turda 0-2 (0-2)
Marcatori: Fertea 15, Cosma 32
Gloria Progresul Bistriţa - Unirea Jucu          2-1 (1-0)
Marcatori: Jarda 19, Hlinca 69 / Turcu 67
CSC Sânmartin - Industria Galda     6-3 (2-0)
Marcatori: Popescu 9, Mintaş 30, Lobonţ 50, Todea 68, Mangra 85, Zadori 90+3 / Haiduc 58, Frenţiu 58 şi 90
FC Zalău - CSM Sighetu Marmaţiei  2-1 (1-0)
Marcatori: Kinczel 2, Tăbărţă 80 / Taciuc 89
Clasament
1. Arieşul Turda 6 4 2 0 14-2 14
2. FCM Baia Mare  6         4          1          1          12-3        13
3. FC Zalău              6         4          0          2          10-11      12              
4. CSM Sighet        6          3          2          1           8-5          11
5. CSC Sânmartin  6          3         1           2          11-8        10     
6. Gloria Bistriţa      6         3          0          3            9-6          9                
7. Avântul Reghin    6         2          3         1             9-8          9
8. Metalurgistul Cugir 6       2         2         2           9-8          8      
9. CS Oşorhei          6         2          1         3           9-8          7     
10. Unirea Jucu       6          2         1         3           8-7          7
11. CS Iernut           6          2          0         4         13-18      6
12. Industria Galda  6        1          2          3          8-12        5
13. Unirea Dej         6         1          2         3          3-8          5
14. Sănătatea Cluj  6         0          1         5          5-24        1      
Etapa a VII-a (sâmbătă, 11 octombrie, ora 15.00): 
FC Zalău - Metalurgistul Cugir, 
CS Oşorhei - Sănătatea Cluj-Napoca,
FCM Baia Mare - Avântul Reghin,
CS Iernut - Unirea Dej,
Arieşul Turda - Gloria Progresul Bistriţa,
Unirea Jucu - CSC Sânmartin,
Industria Galda - CSM Sighetu Marmaţiei.


Liga 4 - Etapa 7 (4-5 octombrie 2014)

CF Bihorul Beius - CSM Olimpia Salonta    1-1
Marcatori: D. Toma 77 – Negrău 70
Juniori: 4-0
CF Liberty Oradea - CSU Partium Oradea    2-4
Marcatori: Zot 23, Cr. Costin 77 – Gozman 57, Gego 64, Kadar 73, Ienciu 87
Juniori: 2-2
Crişul Sântandrei - FC Hidişelul de Sus    0-0
Juniori: 2-3
FC Bihor II Oradea - CSO Ştei    1-2
Marcatori: Sîrbu 59 / B. Dumuța 3, Modan 60
Juniori: 0-2
FC Universitatea Oradea - Poiana Budureasa    3-0
Marcatori: Bocioc 18, M. Pop 67, Liștea 79
C. roșii: Pârle (min. 41) pntru cumul și Hulber (min. 58) pentru cumul, ambii de la Buduresa
Juniori: 10-1
Viitorul Borş - Unirea Valea lui Mihai    3-1
Marcatori: Tranculov 8, 27, Cătană 18 – Dumiter 61
Juniori: 2-3
Crişul Aleşd - Victoria Avram Iancu    0-4
Marcatori: M. Bene 32, 72, Chebeleu 47, 68
Juniori: 5-3
Luceafărul Oradea - Viitorul Marghita    7-0
Marcatori:  31, 43, 45, 60, 85, 87, Balea 70
Juniori: 6-1
CLASAMENT - SENIORI
1. Luceafărul  Oradea         7       6       1       0       42-2  19
2. CF Bihorul Beiuş            7       5       2       0       23-5  17
3. FC Hidişel                      7       5       2       0       12-3  17
4. CSM Olimpia Salonta    7       5       1       1       25-7  16
5. CSO Ştei                        7       5       1       1       21-10 16
6. Crisul Sântandrei            7       4       2       1       20-7  14
7. Viitorul Borş                    7       4       0       3       15-11 12
8. CSU Partium                 7       4       0       3       20-18 12
9. Viitorul Marghita            7       3       1       3       10-16 10
10. Unirea V. Mihai           7       3       0       4       16-14 9
11. FC Bihor II                   7       2       0       5       11-13 6
12. Univ Oradea                7       2       0       5       10-18 6
13. Victoria A. Iancu          7       1       1       5       8-22  4
14. Crisul Aleşd                 7       1       0       6       6-38  3
15. Poiana Budureasa       7       0       1       6       4-23  1
16. CF Liberty                    7       0       0       7       7-43  0
CLASAMENT - JUNIORI

1.CF Bihorul  Beiuş        7       6       1       0       34-2  19
2. Luceafărul Oradea     7       6       0       1       52-9  18
3. FC Hidişel                  7       6       0       1       45-9  18
4. CSO Ştei                    7       6       0       1       39-6  18
5. Univ Oradea               7       5       1       1       32-8  16
6. CSM Olimpia Salonta 7       5       0       2       37-9  15
7. Unirea V. Mihai           7       4       1       2       24-26 13
8. CF Liberty                   7       2       1       4       13-22  7
9. Crisul Aleşd                7       2       1       4       14-36  7
10. Victoria A. Iancu       7       2       0       5       21-27   6
11. Crisul Sântandrei     7       2       0       5        9-17   6
12. FC Bihor II                7       2       0       5       10-30 6
13. Viitorul Borş              7       2       0       5       11-38  6
14. CSU Partium            7       1       1       5       11-27 4
15. Poian Budureasa      7       1       0       6       14-54  3
16. Viitorul Marghita        7       1       0       6       5-45    3

Etapa a 8-a (11-10-2014)
CSU Partium Oradea - CF Bihorul Beius
FC Hidişelul de Sus - CF Liberty Oradea
CSO Ştei - Crişul Sântandrei
Poiana Budureasa - FC Bihor II Oradea
Unirea Valea lui Mihai - FC Universitatea Oradea
Victoria Avram Iancu - Viitorul Borş
Viitorul Marghita - Crişul Aleşd
CSM Olimpia Salonta - Luceafărul Oradea

Liga a 5-a
Seria 1 etapa 6
Inter Aştileu - Sporting Lugaş    1-4
Marcatori:  A. Suciu 27 – Kingsley 52, N. Bot 57, Ilisie 69, 87
C. roșu: Doble T. (Inter) in min. 90 pentru cumul, după care l-a scuipat pe arbitru
Locadin Ţeţchea - Voinţa Suplac    4-1
Marcatori:  Madar 38, 88, F. Matei 42, . Cipău 75 – Fătura 25
Electric Star Marghita - Asociația Sportivă Vadu Crișului    3-5
Marcatori:  R. Bențe 67, Grad 70, Ciuciu 84 – Hasas 7, Jolțe 12, 28, 65, R. Dan 26
Unirea Bratca - CS Săcueni    4-0
Marcatori:  Manea 4, Tripon 10, 16, Cab 75
CS Diosig Bihardioszeg - AC Bihorul Lugas    4-0
Marcatori:  Marc 4, Selegian 8, G. Costea 23, 3
Sageata Brusturi - Minerul Şuncuiuş    1-1
Marcatori:  Badea 7 – Coboc 32
Toldy Sannicolau de Munte - Minerul Voivozi-Popesti    3-5
Marcatori:  Anei 33, Horvath 75, 90+3 – Șipoș 4, M. Șerban 17 (11 m), 30, 49, D. Pop 47,
C. roșu: Adonyi (Toldy) în min. 54 pentru cumul
CLASAMENT
1. Ţeţchea                      6       6       0       0       33-6  18
2. CS Diosig                   6       4       1       1       20-5  13
3. Sporting Lugaş          6       4       1       1       24-11 13
4. Aştileu                         5       4       0       1       13-8  12
5. Brusturi                       6       3       1       2       17-13 10
6. Şuncuiuş                     6       3       1       2       11-12 10
7. Voivozi                        5       3       0       2       21-21 9
8. Bratca                         6       3       0       3       20-20 9
9. Voinţa Suplac              6       2       1       3       13-18 7
10. Toldy                          6       1       1       4       16-22 4
11. Bihorul Lugaş             6       1       1       4       11-19 4
12. Vadu Crişului             5       1       0       4       6-16  3
13. CS Săcueni                6       1       0       5       4-20  3
14. Electric Star                6       0       1       5       8-27  1
Etapa  a 7-a (11-10-2014)
Sporting Lugaş - Locadin Ţeţchea   
Voinţa Suplac - Electric Star Marghita   
Asociația Sportivă Vadu Crișului - Unirea Bratca   
CS Săcueni - Minerul Voivozi-Popesti   
CS Diosig Bihardioszeg - Toldy Sannicolau de Munte   
AC Bihorul Lugas - Sageata Brusturi   
Minerul Şuncuiuş - Inter Aştileu   

Seria 2 etapa 5
Voinţa Cheresig - Asociaţia Sportivă Cefa    0-2
Marcatori:  Cr. Vlad 44, P. Miclăuș 90
Dacia Gepiu - CSC FC Paleu    7-2
Marcatori:  Oros 7, 45, E. Faur 16, 20, Lakatos 41, Vereș 81, Șerb 85 – Mihalca 28, Gere 88
C. roșu: B. Praja (Dacia) min. 64 pentru cumul
Viitorul Tărian - CS Mădăras    1-5
Marcatori:  Cr. Pop 7 – Perse 9, 22, Kis E. 52, Pereț 62, Jurcut Cr. 72
Voinţa Ciumeghiu - Frontiera Oradea    0-5
Marcatori:  Copos 1, 16, 63, Sabău 33, Herle 88
Foresta Tileagd - Cetatea Biharia    4-3
Marcatori:  Turbatu 7, 9, Gyuro 72, E. Mladin 80 – Gali 14, Rește 19, Kerekgyrto 62
CS 2 Osorhei - Unirea Livada    0-4
Marcatori:  O. Varodi 20, Cr. Bot 21, Oșvat 43, Cearnău 44
 CLASAMENT
1. Frontiera              5       4       1       0       28-6  13
2. CS Mădăras        5       4       1       0       24-5  13
3. Livada                  5       4       1       0       16-4  13
4. Cetatea Biharia    5       3       0       2       13-6  9
5. Tileagd                 5       3       0       2       10-13 9
6. Ciumeghiu            5       2       1       2       9-15  7
7. Paleu                   5       2       0       3       15-19 6
8. Tărian                  5       2       0       3       7-11  6
9. Gepiu                   5       1       2       2       9-9    5
10. Oşorhei II           5       1       0       4       4-11  3
11. AS Cefa             5       1       0       4       7-16  3
12. Cheresig            5       0       0       5       4-32  0

Etapa a 6-a (11-10-2014)
Asociaţia Sportivă Cefa - Unirea Livada   
Cetatea Biharia - CS 2 Osorhei   
Frontiera Oradea - Foresta Tileagd   
CS Mădăras - Voinţa Ciumeghiu   
CSC FC Paleu - Viitorul Tărian   
Voinţa Cheresig - Dacia Gepiu   

Seria 3 - etapa  a 5-a
CSC Sânmartin - FC Universitatea II    3-2
Marcatori:  Căvăjdan 44, 70, A. Popuș 67 – Siechei 65, 68
C. roșu: Mechenici (FC U) în min 90+2 pentru lovirea unui adversar
CS Cetate Biharia - Poiana Budureasa II    1-5
Marcatori:  Stanciu 90+1 – I. Sabău 15, 54, 74, Cabău 65, Dereș 86
Victoria Tulca - Gloria Căbeşti    3-1
Marcatori:  Fekete 56, 71, N. Paveliuc 81 – M. Tirla 25
Vulturul Dobreşti - Inter Crişul Batăr    3-2
Marcatori:  Sânza 33, Pașca 60, V. Tudor 61 – Haș 66, F. Lazăr 90+3
Unirea Roşia - Izvorul Cociuba Mare    1-2
Marcatori:  V. Burescu 56 – Laslău 54, Tule 89
LPS Bihorul - Zorile Buntesti    1-1
Marcatori:  Venter 64 – Diniș D. 11
 CLASAMENT
1. Căbeşti                 5       4       0       1       24-7  12
2. Universitatea II     5       3       0       2       13-12 9
3. Sânmartin II          5       3       0       2       12-12 9
4. Cociuba                5       3       0       2        9-12  9
5. Bunteşti                5       2       2       1       10- 8  8
6. Budureasa II         5       2       1       2       14-11 7
7. Dobreşti                5       2       1       2       13-11 7
8. Tulca                     5       2       1       2       10- 9  7
9. Roşia                     5       2       0       3       15-18 6
10. Batăr                   5       1       2       2       11-13 5
11. LPS                     5       1       2       2        7-10  5
12. Cetate                  5       0       1       4        8-23  1

Etapa a 6-a (11-10-2014)
FC Universitatea II - Zorile Buntesti   
Izvorul Cociuba Mare - LPS Bihorul   
Inter Crişul Batăr - Unirea Roşia   
Gloria Căbeşti - Vulturul Dobreşti   
Poiana Budureasa II - Victoria Tulca   
CSC Sânmartin - CS Cetate Biharia    

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu