vineri, 5 septembrie 2014

Fotbal - tineret

Nationala de tineret a Romaniei a obtinut o victorie extraordinara, impunandu-se in fata reprezentativei Muntenegrului cu scorul de 4-3.
 "Tricolorii mici" au avut o revenire fabuloasa in partea secunda a meciului, reusind sa castige dupa ce au fost condusi cu 3-1.

Portarul nationalei Romaniei, Laurentiu Branescu, a dezvaluit ca secretul revenirii din partea secunda a fost un mic scandal in vestiar, la pauza jocului.
 "La pauza s-a schimbat totul. Am aratat ca suntem o echipa mare, ne-am certat putin in vestiar si acolo am castigat meciul. A fost o cearta constructiva", a spus portarul lui Juventus la Dolce Sport.
 In urmatorul meci din preliminarii, elevii lui Viorel Moldovan vor intalni reprezentativa Germaniei. (ziare.com)